10 Kanal Kayıt Cihazı

zoomable
  • Genel Özellikleri
  • Teknik Özellikleri
Fabrika, Kültür Merkezi, Tatil Köyü, Genel Müdürlük Binaları, Plazalar, Eğitim Tesisleri, Hipermarket, Alışveriş Merkezi, Hava Alanı gibi insanların yoğun olarak bulundukları bölgelerde acil anons kayıtları veya çeşitli uyarı ve bilgilendirme anonsları otomatik veya manuel olarak iletilebilir. cihazları kullanılmaktadır. Yangın santralından gelen kontak ile acil anons modülünde kayıtlı olan mesaj, istenildiğinde tüm seslendirme sistemine, verilebilir. İnsanların yangın anında soğukkanlı davranıp ne yapması gerektiği insanlara bu kayıt sayesinde bildirilir. İnsanlara bilgilendirme ve uyarı mesajları yine bir mantar buton vasıtası ile istenilen yerden verilebilecektir.  
 
1. 10 Digital Kayıt Cihazı 10 Kanal “ON/OFF” anahtarı açık duruma getirilir. Power anahtarının ışığının yandığı görülür. 
 
2. Daha önce kaydı yapılmış olan Mp3 formatında anons veya melodiler bir USB kablo vasıtası ile cihaza yüklenir. 
 
3. Cihazın arkasında bulunan klemenslere istenirse yangın ihbar santralinden gelen kontak istenirse mantar butonlar vasıtası ile yetkili kişiler kayıtlı anonsları yapabilir. 
 
4. Yangın santralinden gelen Kontak KLEMENSE girilir, böylece sistemde kayıt edilen acil anons, yangın ihbar santralinden ihbar geldiğinde ses sistemine verilmiş olur.
 
 5. Anons ses seviyesi ayarı yapılır
Tetik girişi kısa devre olduğunda o tetiğe  Kayıt veya anons çalmaya başlar.   
 
Yangın kontağı kapandığında alarm otomatik olarak durur. Manuel kontrol edilir. 
Öncelik fonksiyonlu MIC Alarm kapatma kaydı.
 
* Güç Kaynağı; 220V-240V, 50 Hz
*Uzaktan Giriş; Kısa devre sinyali 
*Çıkış Alarm Sinyali; 1V / 0 dB, 10k
* Kayıt, Bellek; 8Mb, MP-3  formatı 
* Kayıt Seviyesi – 20dBV (line in) 
*Ebat; 483x88x200mm (En, yükseklik, veya çıkış kaydı)
* Brüt Ağırlık; 3,50 kg       
* Net: Ağırlık; 3,00 kg